zpět
Těšín postupuje do divize

IRP ČESKÝ TĚŠÍN - FK MOKRÉ LAZCE 2:0 (1:0) Fotbalový celek Českého Těšína postoupil do divize poté, co patnáctkrát v řadě neprohrál. Možná právě dlouhá série utkání bez porážky a důležitost zápasu se projevila na herním projevu mužstva. Na straně domácích byla patrná nervozita, hráči se rychle zbavovali míčů, nakopávali je na vysoké zadáky hostů, kteří je s klidem vraceli zpět do pole. "Chtěli jsme hrát jinak, ale třetí zápas po sobě to byla křeč. V postup jsem věřil už po první brance, věděl jsem, že naší obranu dvakrát soupeř nepřekoná," řekl trenér domácích Ladislav Szkutek. To mecenáš klubu byl klidný až po závěrečném hvizdu rozhodčích. "Já jsem si byl postupem stoprocentně jistý až na konci utkání," vysvětlil Jaroslav Dostálek, jehož firma má rozhodující podíl na vzestupu českotěšínského fotbalu. I kapitán Ladislav Šulák, který je už ostříleným fotbalistou, doznal klidu až po závěrečném hvizdu rozhodčího. "Utkání bylo velice nervózní, důležitost zápasu nám svazovala nohy. Ve fotbale padá stále více branek ke konci utkání, proto jsem věřil v postup až na konci," uvedl kapitán Českotěšínských, který za svou kariéru zažil postupovou radost už čtyřikrát a před svým přestupem do Těšína oblékal dres druholigového Třince a Karviné. Přitom samotný zápas začal pro domácí jako v pohádce. Už ve čtvrté minutě se pískala penalta za ruku. Míč si na značku pokutového kopu postavil David Grygar a prokázal, že má pevné nervy. Penaltu rutinérsky proměnil, což mělo přinést na kopačky domácích klid. "Počkal jsem si do poslední chvíle na pohyb brankáře a pak jsem to bez míření prostě poslal na druhou stranu," popsal penaltu exekutor, na jehož místě by se někteří fotbalisté nechtěli ocitnout za nic na světě. "Je dobře, že nám to nakonec vyšlo. Je to můj první postup, mám vynikající pocit, tak si to chci pořádně vychutnat," řekl Grygar. Při domácích stálo i štěstí, když hosté dvakrát jen orazítkovali tyč. V ostatních případech jejich pokusy zlikvidoval nejlepší hráč zápasu - brankář Mrozek. Ve druhém poločase měli domácí častěji míč na kopačkách, hosté hrozili jen střelbou ze střední vzdálenosti. Klid přinesla až 73. minuta. Těšínští dobře zakombinovali na levé straně, Šulák přihrál Martinčekovi, ten se protáhl podél lajny a našel Zimu, který z bezprostřední blízkosti rozjásal tisícovku přihlížejících diváků, 2:0. (Zdroj: KARVINSKO)